Попов Михайло Олексійович

Попов Михайло Олексійович

доктор технічних наук (1994 р.),

професор (1995 р.),

член-кореспондент НАН України (2016 р.),

заслужений діяч науки і техніки України (2001 р.)

ORCIDGoogle Scholar

Телефон: +380 44 482 01 66

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Державні нагороди: Лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки (2005 р.); нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня, нагородами НАН України, Міністерства оборони України, Державного космічного агентства України

Освіта: закінчив Київське вище інженерно-авіаційне військове училище Військово-Повітряних Сил (1970 р.) за спеціальністю “Автоматичне, електро- і приладове обладнання пілотованих повітряних і космічних літальних апаратів ”

У Центрі працює з лютого 2002 р., спочатку на посаді головного наукового співробітника відділу енергомасообміну в геосистемах, з квітня 2003 р. – на посаді заступника директора Центру з наукової роботи. З грудня 2016 р. і дотепер – директор ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України».
Сфера професійних інтересів: дистанційне зондування Землі: теорія та застосування.

Основні напрямки наукових досліджень: автоматизація аналізу аерокосмічних зображень, методи комплексування даних від різних джерел, методи дистанційного пошуку родовищ природних копалин та вирішення інших тематичних задач.

Автор понад 490 наукових праць, у тому числі 8-ми монографій. Співавтор 3-х державних стандартів України в галузі дистанційного зондування Землі і 67-ми авторських свідоцтв і патентів на винаходи.
Під науковим керівництвом член-кореспондента НАН України М.О. Попова захищено 18 кандидатських і 3 докторські дисертації.

Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.162.03 із захисту докторських дисертацій, Голова вченої ради Центру.

Член редакційних колегій ряду фахових науково-технічних журналів, що видаються в Україні.

Член Science and Technology Committee GEO - Group on the Earth Observation, експерт від України в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (Organization for Security and Cooperation in Europe) з питань «Договору про Відкрите небо» (Open Skies Treaty).