Події

Програма семінару: pdf

Долучитись до семінару можна в Zoom:

Ідентификатор конференції: 828 4845 3703
Код доступу: 6c3y98

lyalko v i memory

Сьогодні 1 вересня 2024 року виповнюється 93 роки з дня народження Вадима Івановича Лялька. Хочеться пригадати яскраві сторінки його життя. Спільну роботу, спільні проекти, задуми, більшість з яких Вадим Іванович втілив у життя.

У серпні 2024 року колектив ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відгукнувся на пропозицію Миколи Скиданюка, керівника молодіжної громадсько-екологічної організації "Наш дім - Манява" допомогти у формуванні екологічної бібліотеки Карпатського екологічно-просвітницького центру для дітей та молоді в селі Манява Івано-Франківської області. Передані наукові, науково-популярні видання, атласи.

Громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява" висловила свою подяку і проінформувала спільноту про цю подію на сайті організації (посилання)

Науковці ЦАКДЗ раді такій співпраці і готові надалі сприяти формуванню екологічної свідомості у школярів та юнацтва.

image001

Вийшло друком двомовне українсько-англійське наукове видання: Катастрофа Kаховського водосховища: свідчать супутникові знімки / Kakhovka reservoir disaster: satellite imagery evidence. За заг. ред. члена-кореспондента НАН України М. Попова. – Київ: ТОВ «Українська Картографічна Група», 2024. – 92 с

image001

У вівторок 20 серпня 2024 року відбулось онлайн засідання Вченої ради ЦАКДЗ приурочене до 33-ої річниці Незалежності України.

image001

З 30 травня до 02 червня 2024 року у рамках проекту Марі Складовська-Кюрі Staff Exchange (SE), HORIZON-MSCA-SE-2021, «EWALD - 101086250» («Система раннього попередження деградації земель порубіжжя Європейського союзу на основі даних дистанційного зондування Землі») проводилось навчання-тренінг.

Індивідуальне запрошення, у якому зазначено місце, дату і час проходження тестування, буде доступне в персональному кабінеті учасника ЄВІ.

Доступ до кабінету учасника здійснюється за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

У визначений час необхідно з'явитись до пункту тестування.
При собі мати: екзаменаційний листок, запрошення-перепустку та документ, що посвідчує особу (той, що використовувався при реєстрації).

Бажаємо вам успіхів і гарних результатів!

2 травня 2024 року відбувся прилюдний захист дисертації Орленко Тетяни Анатоліївни на здобуття ступеня доктора філософії на тему: “Методика дистанційного геоекологчного моніторингу зсувного процесу правобережжя Канівського водосховища” за спеціальністью 103 – Науки про Землю

Відеозапис захисту: Google Drive

Публічний захист дисертації Орленко Тетяни Анатоліївни на здобуття ступеня доктора філософії на тему: “Методика дистанційного геоекологчного моніторингу зсувного процесу правобережжя Канівського водосховища” за спеціальністью 103 – Науки про Землю відбудеться 2 травня 2024 року об 11-00 в Державній установі «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» в кімнаті 325. Разова спеціалізована вчена рада ДФ 005.

Заплановану конференція Zoom:

Тема: Захист дисертаційної роботи Орленко Тетяна Анатоліївна
Час: 2 травня 2024 10:45 Київ

Увійти за посиланням Zoom Конференція

Ідентифікатор конференції: 837 9751 9475
Код доступу: 295347

image001

13 грудня 2023 року відбувся прилюдний захист дисертації Андреєва Артема Андрійовича на тему: “Методика класифікування об’єктів на аеро- та космічних зображеннях в умовах низької розділимості розпізнавальних ознак”
за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка.

На підставі результатів голосування («За» 5 членів ради, «Проти» немає членів ради) разова спеціалізована вчена рада присудила АНДРЕЄВУ Артему Андрійовичу ступінь доктора філософії у галузі знань 17 – Електроніка та телекомунікація за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка.

Щиро вітаємо нашого колегу зі здобутим ступенем і бажаємо нових творчих досягнень.

Відеозапис захисту: Google Drive

13 грудня 2023 року відбудеться захист дисертації Андреєва А.А.

Публічний захист дисертації Андреєва Артема Андрійовича на здобуття ступеня доктора філософії на тему : “Методика класифікування об’єктів на аеро- та космічних зображеннях в умовах низької розділимості розпізнавальних ознак” за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка відбудеться 13 грудня 2023 року об 11-00 в Державній установі «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України», вул. Олеся Гончара, 55-б, в кімнаті 325. Разова спеціалізована вчена рада ДФ 004.

Трансляція захисту на платформі Zoom:

  • посилання
  • Ідентифікатор конференції: 813 8372 9385
    Код доступу: 575176

image001

04 грудня 2023 року відбувся прилюдний захист дисертації Лисенка Артура Ростиславовича на тему: “Методика підвищення інформативності космічних знімків, отриманих за допомогою багатополяризаційного радару з синтезованою апертурою” за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка.

На підставі результатів голосування («За» 5 членів ради, «Проти» немає членів ради) разова спеціалізована вчена рада присудила ЛИСЕНКУ Артуру Ростиславовичу ступінь доктора філософії у галузі знань 17 – Електроніка та телекомунікація за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка.

Щиро вітаємо нашого колегу зі здобутим ступенем і бажаємо нових творчих досягнень.

Відеозапис захисту: Google Drive

Публічний захист дисертації Лисенка Артура Ростиславовича на здобуття ступеня доктора філософії на тему : “Методика підвищення інформативності космічних знімків, отриманих за допомогою багатополяризаційного радару з синтезованою апертурою” за спеціальністю 172 – Телекомунікації та радіотехніка відбудеться 04 грудня 2023 року об 11-00 в Державній установі «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України», вул. Олеся Гончара, 55-б, в кімнаті 325. Разова спеціалізована вчена рада Д 003.

Трансляція захисту на платформі Zoom:

  • посилання
  • Ідентифікатор конференції: 898 6188 5969
    Код доступу: 820309

image001

28 листопада 2023 року відбувся прилюдний захист дисертації Голубова Станіслава Івановича на тему: “Методика аналізу даних, отримуваних з безпілотних літальних апаратів, при прогнозуванні нафтогазоносності на детальному рівні” за спеціальністю 103 – Науки про Землю.

На підставі результатів голосування («За» 5 членів ради, «Проти» немає членів ради) разова спеціалізована вчена рада присудила ГОЛУБОВУ Станіславу Івановичу ступінь доктора філософії у галузі знань 10 – Природничі науки за спеціальністю 103 – Науки про Землю.

Щиро вітаємо нашого колегу зі здобутим ступенем і бажаємо нових творчих досягнень.

Відеозапис захисту: Google Drive

Публічний захист дисертації Голубова Станіслава Івановича на здобуття ступеня доктора філософії на тему : “Методика аналізу даних, отримуваних з безпілотних літальних апаратів, при прогнозуванні нафтогазоносності на детальному рівні” за спеціальністью 103 – Науки про Землю відбудеться 28 листопада 2023 року об 11-00 в Державній установі «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» в кімнаті 325. Разова спеціалізована вчена рада Д 002.

Трансляція захисту на платформі Zoom:

  • посилання
  • Ідентифікатор конференції: 821 0603 8088
    Код доступу: 909006

image001

12 вересня 2023 року у ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбудеться засідання науково-практичного семінару «Інноваційні методи в дистанційному зондуванні Землі»
пам’яті академіка НАН України Вадима Івановича Лялька
Засідання відбудеться в конференц-залі Інституту геологічних наук НАН України, вул. Олеся Гончара, 55-б, Київ, о 10 годині 12 вересня 2023 р.

На виконання п. 2 постанови Президії Національної академії наук України від 29.09.2021 р. № 291 у зв’язку із затвердженням Основних принципів організації та діяльності наукової установи Національної академії наук України необхідно розглянути та затвердити на Вченій раді Центру проєкт Статуту Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України».

Просимо ознайомитись з проектом Статуту та надавати свої пропозиції на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Робоча група по роботі над текстом Статуту

image002

17 травня 2023 року у Mercure Congress Centre (м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 6) відбувся форум «Безпека критичної інфраструктури та гуманітарна протимінна діяльність» в якому активну участь прийняла Національна академія наук України, в тому числі і наш Центр.

18 квітня 2023 року об 11:00
Відбудеться науково-учбовий семінар ЦАКДЗ ІГН НАН України

АЗІМОВ Олександр Тельманович
Кураєва Ірина Володимирівна
Кармазиненко Сергій Петрович

"Фільтрат сміттєзвалищ: соціоеклогічні впливи на сталий розвиток територій і роль дистанційних методів у дослідженні шляхів його перенесення (фільтрату)"

Семінар проходитиме в конференц залі ІГН НАН України

kostiuchenko yurii

З глибоким сумом сповіщаємо, що 16 березня 2023 року у м. Лаксенбург (Австрія) на 53-му році пішов із життя математик, астрофізик, фахівець з дистанційного зондування Землі, провідний науковий співробітник відділу енергомасообміну в геосистемах Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України, доктор технічних наук, секретар Комітету із системного аналізу Президії НАН України, член наукової ради Національного дослідницького фонду України (2019-2022) Костюченко Юрій Васильович.

Висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким Юрія Васильовича

На базі Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних сил України в серпні-листопаді 2022 року проведено Всеармійський конкурс «Кращий винахідник року».
У конкурсі взяли участь військовослужбовці і працівники Збройних Сил України з 13 військових частин та з 4 організацій, що займаються питанням безпеки та зміцнення боєздатності України, що не підпорядковуються Міністерству оборони України та Генеральному штабу Збройних Сил України. Для участі в конкурсі надійшло 98 заявок.

У номінації «Інженерна техніка і боєприпаси» дипломами I та II ступеня нагороджений колектив авторів Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» за комплекс патентів.

Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» нагороджена дипломом учасника конкурсу «Кращий винахідник року».

image001

lyalko v i full

З глибоким сумом сповіщаємо, що 24 вересня 2022 року на 92-му році пішов із життя відомий вчений в галузі геології, гідрогеології, геотермії та аерокосмічних досліджень Землі, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки, премії ім. В.І. Вернадського АН України, Заслужений діяч науки і техніки України, почесний директор Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України, академік НАН України Вадим Іванович Лялько.

13 вересня 2022 року проведено чергове засідання Вченої ради Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» онлайн режимі. На засіданні було заслухано та затверджено звіти стипендіатів НАН України за квітень 2022 р. - вересень 2022 р. (аспірантів Центру А.А. АНДРЕЄВА та А.Р. ЛИСЕНКА). Також розглянуто питання про висунення кандидатур для участі в конкурсі на здобуття стипендії Президента України та рекомендовано наступних кандидатів: ученого секретаря ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України», к.т.н. ХИЖНЯК А.В. та аспірантку Центру, провідного інженера відділу Енергомасообміну в геосистемах ОРЛЕНКО Т.А.

image001

31 травня 2022 року проведено науково-учбовий семінар. На ньому заслухано доповідь аспіранта Центру Андреєва Артема Андрійовича на тему «Оптимізація набору даних ДЗЗ для задач класифікації земних покривів»

image001

31 травня 2022 року проведено чергове засідання Вченої ради Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» онлайн режимі. Розглянуто питання щодо внесення змін до Тематичного плану наукових досліджень ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» на 2022 рік. Також розглянуто та ухвалено результати конкурсу на заміщення наукових посад Центру, а саме провідного інженера, спеціальність 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження, технічні науки – одна вакансія та провідного інженера, спеціальність 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження, геологічні науки – одна вакансія.

image001

20 травня 2022 року Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» (Центр) відзначає свій 30-річний Ювілей (заснований Постановою Президії АН України № 150 від 20.05.1992 р.)

За ці роки співробітниками Центру багато зроблено з обґрунтування методологічних засад досліджень Землі дистанційними методами, створення нових ефективних методик вирішення природоресурсних, екологічних та інших актуальних задач. Значна кількість розробок впроваджена в організації та підприємства задля інноваційного розвитку України та задоволення економічних, соціальних та оборонних потреб. Опубліковано більше 900 наукових праць.

Центр динамічно розвивається, успішно вирішуються наукові та прикладні проблеми, сприяючи вирішенню актуальних для України задач реальної економіки та обороноздатності держави. Зміцнюється науковий кадровий потенціал Центру: працюють аспірантура та докторантура, проводяться захисти докторських, кандидатських дисертацій та дисертаційних робіт докторів філософії. Здобувачі наукових ступенів мають можливість оприлюднювати результати досліджень в «Українському журналі дистанційного зондування Землі» (заснованого в Центрі у 2014 році).

Матеріально-технічна база Центру поповнюється новими сучасними технічними приладами, що дає можливість проводити складні наукові експерименти, завірку дистанційних даних наземними вимірами, створювати нові методики і технології.

Шановні Колеги, щиро вітаємо з 30-ою річницею створення Центру! Цього року наш Ювілей збігається зі святкуванням Дня Науки в Україні – 21 травня. Це дуже символічно! Ми впевнені у нових наукових здобутках нашого колективу! Бажаємо творчого натхнення, нових відкриттів і успіхів!
Адміністрація

image001

27 квітня 2022 року проведено чергове засідання Вченої ради Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» онлайн режимі. Розглянуто проект нової відомчої теми фундаментальних досліджень «Розроблення та удосконалення методів і технологій геопросторового моделювання для вирішення тематичних задач дистанційного зондування Землі» на 2023-2027 роки та заслухано доповідь завідувача відділу геопросторового моделювання в аерокосмічних дослідженнях д.т.н., професора С.А. Станкевича.

6 квітня 2022 року під головуванням Президента НАН України академіка НАН України Анатолія Загороднього у режимі відеоконференції відбулося засідання Президії НАН України.

https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8930

На засіданні було заслухано та обговорено доповідь директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України» члена-кореспондента НАН України М.О. Попова «Технологія дистанційного виявлення мін на основі аналізу матеріалів зйомки з безпілотних літальних апаратів: стан та перспективи».

image00118 березня 2022 року проведено чергове засідання Вченої ради Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» режимі онлайн. Обговорено питання атестації наукової роботи молодих учених-стипендіатів Президента України та НАН України та кандидатури для участі у конкурсі на поточні вакансії на здобуття цих стипендій у 2022 році. Ухвалено доповнення до Тематичного плану наукових досліджень Центру 2022 р. та затверджено Положення ЦАКДЗ ІГН НАН України, пов’язанні з освітнім процесом.

Стаття першого віцепрезидента НАН України академіка НАН України Володимира Горбуліна (Джерело: журнал "Вісник Національної академії наук України", №2, 2022 р.)

https://files.nas.gov.ua/PublicMessages/Documents/0/2022/03/220318160007373-9627.pdf

image001

15 грудня 2021 року в ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття ступеня доктора філософії Свіденюка Михайла Олеговича на тему “Методика комплексування даних радіолокаційного та оптичного знімання для визначення фізичних параметрів земної поверхні”

Щиро вітаємо Михайла Олеговича!

image001

01 грудня 2021 року відбулись вибори директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України»
У виборах з 52 штатних наукових працівників взяли участь 50 осіб. Явка виборців склала 96 %. У бюлетень для голосування був внесений один кандидат - член-кореспондент НАН України Михайло Олексійович ПОПОВ

За підсумками таємного голосування кандидатуру М.О. Попова підтримали 48 виборців, що становить 96 % від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні.
Два бюлетені визнані недійсними.
Вибори визнані такими, що відбулися.
За результатами виборів директором Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України» обрано члена-кореспондента НАН України М.О. Попова.

ВІТАЄМО МИХАЙЛА ОЛЕКСІЙОВИЧА З ОБРАННЯМ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА!

Шановні колеги!
01 грудня 2021 року, у середу, у великій конференц-залі ІГН НАН України
відбудуться ВИБОРИ ДИРЕКТОРА
ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України»
Виборча комісія працюватиме з 9-00 до 15-00 включно.
Важлива інформація:
Для участі у виборах директора згідно наданому списку штатних наукових працівників необхідно мати документ, що засвідчує особу (паспорт, закордонний паспорт, права водія, військовий квиток).
Особи, які не пред’явили зазначений документ до виборів допущені не будуть.
У приміщенні для голосування виборець перебуває лише під час власного голосування.

Повідомляємо, що Національною академією наук України оголошено конкурс на заміщення посади директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України».

Оголошення опубліковано на офіційному сайті НАН України 16 вересня 2021 року.

https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8175

Оголошення на сайті Центру:

УВАГА! Оголошено конкурс на заміщення посади директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України»

image001

Видавничим домом «Академперіодика» в серії «Біобібліографія вчених України» видано книгу «Вадим Іванович Лялько» про життєвий і творчий шлях видатного українського вченого:

image003

25 червня 2021 року до Дня молоді відбулось вручення премій та подяк Київського міського голови найкращим представникам молоді столиці за наукові й творчі досягнення та внесок у розвиток молодіжного руху міста.

image001

(Тези виступу академіка НАН України В.І. Лялька на Першому каналі українського радіо 09.05.2021 р. 18:35, програма «Економ варіант», ведучий Сергій Сулим - Завантажити)

image002

27 квітня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.03 при ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбувся, з використанням засобів відозв’язку, захист дисертаційної роботи
Апостолова Олександра Анатолійовича на здобуття наукового ступеню кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

Назва дисертаційної роботи: “ Вдосконалена методика лінеаментного аналізу для оцінки перспективності території на пошуки покладів вуглеводнів ”.

Вітаємо здобувача з цією подією!

image001

16 березня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.03 при ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбувся захист дисертаційної роботи
Романчук Інни Федорівни на здобуття наукового ступеню кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

image002

29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 31/2021 «Про відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський».
6 лютого відбувся відеоміст, під час якого Володимир Зеленський привітав учасників 25-ої експедиції.

Вітаємо всіх учасників експедиції і пишаємось, що в їх числі - науковий співробітник нашого Центру Ігор Артеменко. Привіт, Ігорю!

У 2020 році Науковий центр виконував 14 науково-дослідних робіт, створено дві технології та п’ять методичних і технологічних рекомендацій, які були впроваджені у реальний сектор економіки.

Зокрема, в 2019-2020 роках Науковим центром аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України в співробітництві з Beijing Institute of Space Mechanics and Electricity (BISME) (Пекінський інститут космічної механіки і електроніки – розробник запущеного у 2019 році місячного модуля Chang’e-4 Moon Exploration Mission) на замовлення китайської компанії China Talent and Technology Co. Ltd. було розроблено високоефективний метод підвищення просторової розрізненності супутникових зображень.

Метод був реалізований співробітниками Центру у вигляді програмного модуля підвищення просторової розрізненності послідовностей супутникових зображень і на даний час використовується при обробці знімків, що одержуються китайськими супутниковими системами дистанційного зондування Землі серії Gaofen. Про цю роботу вчених нашого Центру згадується в «Інтерв’ю з Президентом НАН України академіком А.Г. Загороднім», опублікованому у першому номері за 2021 рік «Вісника Національної академії наук України» (див.
http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7423)

.Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Порядку проведення державної атестації наукових установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540 та наказу Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008 «Деякі питання державної атестації наукових установ»

Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» протягом 2020 року проходила державну атестацію.
За результатами експертизи її віднесено до 1 класифікаційної (найвищої) групи.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 04.12.2020 № 1528 про результати державної атестації наукових установ

Додаток до наказуМіністерства освіти і науки Українивід 04.12.2020No 1528

Адміністрація вітає колектив Центру з отриманим результатом, дякує всім співробітникам за наполегливу працю і сподівається на подальші високі здобутки.

image001

СПЕЦПРОЄКТ Всеукраїнська ПРАКТИЧНА онлайн-конференція «ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу»
Всеукраїнська ПРАКТИЧНА онлайн-конференція
«ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу»
13 листопада, 10.00 – 15.00

image004

16-24 вересня 2020 року відповідно до Договору між ТОВ «ЛАМОР ЮКРЕЙН» та ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбулась комплексна геологічна експедиція наукових співробітників ЦАКДЗ з вивчення геоекологічних проблем території м. Борислав, що виникли в результаті дії природних та техногенних факторів в процесі довготривалої експлуатації Бориславського нафтогазового родовища. В польових умовах фахівцями Центру проведені заміри високоточними газотечешукачами та здійснено багатоспектральну зйомку проблемних територій міста з дронів.

ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» оголошує прийом до аспірантури у 2020 році.

Спеціальності:

  • 103 – Науки про Землю
    одна вакансія за державним бюджетом,
    три вакансії за контрактом,
  • 172 – Телекомунікації та радіотехніка –
    одна вакансія за державним бюджетом,
    три вакансії за контрактом.

Прийом документів з 01 серпня по 10 вересня 2020 р.

Порядок роботи Приймальної комісії:
щодня, крім суботи та неділі, з 1000 до 1300 та з 1400 до 1600
вул. Олеся Гончара, 55-б, к. 323, тел. +380 44 290 26 01

Вступні іспити:
Спеціальність «Дистанційні аерокосмічні дослідження» – 16 вересня 2020 р. о 10-00 годині за адресою: вул. Олеся Гончара, 55-б, к. 323.

Іноземна мова 22 вересня 2020 р. о 9-00 годині у Центрі наукових досліджень і викладання іноземних мов НАН України за адресою: вул. Трьохсвятительська, 4. Сайт www.langcenter.kiev.ua

image001

Проєкт «ЕКОтрансформація» стартував втретє!

Європейський зелений курс - шанс для України модернізувати економіку, перейти до інноваційних технологій, що дозволять скороти викиди парникових газів і забруднюючих речовин в атмосферне повітря, подбати про чисту енергію, перезавантажити власну екологічну політику.

В Науковому центрі аерокосмічних досліджень Землі (ЦАКДЗ) ІГН НАН України останнім часом виконані дослідження, які показали, що введені в дію країнами світу крупномасштабні ПРОТИПАНДЕМІЧНІ ЗАХОДИ СПРИЯЮТЬ ЗМЕНШЕННЮ ВПЛИВУ ПАРНИКОВОГО ЕФЕКТУ НА КЛІМАТ.

image001

21 січня 2020 року відбувся прилюдний захист дисертації
Шевчука Руслана Миколайовича
«Методика супутникового моніторингу геоекологічного стану територій відкритого видобування корисних копалин (на прикладі Житомирського Полісся)» на здобуття наукового ступеню кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

image001

7-8 листопада 2019 року в місті Святогірськ Донецької області відбувся Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», присвячений цього року проблемним питанням та кращим практикам рекультивації полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів. У роботі форуму брав участь провідний науковий співробітник відділу енергомасообміну в геосистемах, доктор геологічних наук Азімов Олександр Тельманович.

image003

Як відомо, в ніч на 24 серпня цього року на півночі Криму стався викид токсичних хімікатів з кислотонакопичувача заводу «Кримський Титан». Аварія призвела до значного погіршення екологічної ситуації не тільки в Криму, але і в частині Херсонської області.

29 березня 2018 року відбувся Круглий стіл «Проблеми збереження пам’яток в урбанізованому середовищі» (стіл № 2 «Буферні зони. Софійська площа»), присвячений збереженню Національного заповідника «Софія Київська», зокрема використанню простору Софійської площі.

image001

26 квітня 2018 року відбулись Загальні збори Національної академії наук України.

Колектив ЦАКДЗ ІГН НАН України щиро вітає директора Центру, доктора технічних наук, професора ПОПОВА Михайла Олексійовича з обранням його на сесії Загальних зборів НАН України 7 березня 2018 року членом-кореспондентом НАН України по спеціальності «Аерокосмічні дослідження Землі». Детальніше на сайті НАН України http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news/Pages/View.aspx?MessageID=3825

image001

30 січня 2018 року відбувся прилюдний захист дисертації Костюченка Юрія Васильовича “Комплексування даних супутникових спостережень і математичного моделювання в задачах оцінки геоекологічних ризиків і безпеки” на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

image001

24 жовтня 2017 року відбувся прилюдний захист дисертації Лубського Миколи Сергійовича «Методика підвищення інформативності інфрачервоного аерокосмічного знімання на основі субпіксельної обробки сигналів» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

У газеті «Дзеркало тижня» № 34 за 16 вересня 2017 року опублікована стаття Вадима Лялька і Михайла Попова «Досліджуючи Землю: перемоги і біди українського космосу»
Детальніше за посиланням: https://dt.ua/promyshliennost/doslidzhuyuchi-zemlyu-peremogi-y-bidi-ukrayinskogo-kosmosu-254220_.html

image001

4 липня 2017 року відбувся прилюдний захист дисертації Дугіна Станіслава Сергійовича на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

Результати науково-дослідної роботи "Визначення розвитку зсувних процесів в межах м. Києва в режимі моніторингу (з використанням матеріалів дистанційних зйомок)", яка виконувалась у 2016 році колективом науковців Центру викликали жвавий інтерес наукової спільноти Національної академії наук України та громадськості м. Києва. 17 січня 2017 року опубліковано статтю про результати, яку розміщено на сайті Національної Академії наук України та у Facebook.

image001

У 2016 році відділ аерокосмічних досліджень в геоекології Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України виконав науково-дослідну роботу «Визначення розвитку зсувних процесів у межах міста Києва в режимі моніторингу (з використаннм матеріалів дистанційних зйомок)». Ця робота виконувалась у рамках Договору про співробітництво виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Національної академії наук України на замовлення Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.

image002

6 грудня 2016 року відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи Альперт Софії Іоганівни на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук.

14 липня 2016 року в Укрінформі відбулась прес-конференція присвячена поновленню втілення в життя проекту 70-х років 20 століття Ташлицької ГАЕС.

image001

5 липня 2016 року у м. Олевськ (Житомирська область) відбулось засідання круглого столу «Відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину».

image003

10-17 квітня 2016 року заступник директора ЦАКДЗ з наукової роботи М.О. Попов та головний науковий співробітник Центру С.А. Станкевич знаходились у Королівстві Марокко на запрошення Університету Каді Айяд (м. Марракеш) та Національного агентства з розвитку зон оазисів ANDZOA (м. Уарзазат).

image001

26 квітня 2016 року відбулось засідання науково-учбового семінару, на якому була заслухана доповідь професора, доктора технічних наук, головного наукового співробітника Інституту проблем математичних машин і систем НАН України «Случайность и гиперслучайность» Горбаня Ігоря Ілліча.

image002

29 грудня 2015 року відбувся захист дисертації ПЄСТОВОЇ ІРИНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ.

greenhouse effect and climate changes in ukraine assessments and consequences

В грудні 2015 року побачила світ монографія «Парниковий ефект і зміни клімату в Україні – оцінки та наслідки», видана НВП «Видавництво “Наукова думка” НАН України». Авторський колектив – фахівці Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України, Українського гідрометеорологічного центру та НУ «Києво-Могилянська академія». Це актуальний внесок українських вчених в реалізацію рішень Паризького кліматичного форуму 2015 року.

image001

2 грудня 2015 року фахівці ЦАКДЗ виїздили для спостережень та вимірів на ділянку зсуву, який стався напередодні в Києві за адресою Червонозоряний 14.

image008

19 листопада 2015 року співробітниками ЦАКДЗ разом зі спеціалістами компанії DronUA та ДСНС України проводилися польові дослідження по визначенню температури поверхні палаючих торфовищ, що знаходяться на схід від с. Данівка Козелецького району Чернігівської області та виявленню осередків прихованого горіння торфу.

image002

17 листопада 2015 року відбувся захист дисертації ІГОРЯ ДМИТРОВИЧА СЕМКА.

10 листопада 2015 року (вівторок) о 14.00 у конференц-залі Інституту геологічних наук НАН України (м. Київ, вул. Гончара, 55-Б) буде проведено спільне засідання науково-учбового семінару Наукового Центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України і Київського відділення Українського мінералогічного товариства (УМТ). Буде заслухана доповідь д.г.-м.н. А.А. ВАЛЬТЕРА (Інститут прикладної фізики НАН України).

13 жовтня 2015 року відбулися захисти дисертацій Михайла Віталійовича Артюшенка та Ольги Володимирівни Томченко.

image004

4 вересня 2015 року співробітники відділу аерокосмічних досліджень в геоекології ЦАКДЗ прийняли участь у засіданні Круглого столу в місті Рівно на тему "Рекультивація територій, порушених внаслідок видобування бурштину", організатором якого виступила Всеукраїнська екологічна ліга (голова і відповідальний виконавець цієї події була Тимочко Тетяна Валентинівна).

Постановою Президії НАН України від 17.06.2015 р. № 168 "Про результати конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України у 2015 р." були затверджені переможці конкурсу проектів НДР молодих вчених НАН України.

article full image

15 червня 2015 року на науковому семінарі Центру зробив доповідь член-кореспондент НАН України доктор фізико-математичних наук директор Київського планетарію Клим Іванович Чурюмов на тему: «Місія Розетта до ядра комети Чурюмова-Герасименко: перші наукові результати».

the greenhouse effect and climate change in ukraine assessment and implications

Монографія «Парниковий ефект і зміни клімату в Україні – оцінки та наслідки». (Відп. ред. академік НАН України В.І. Лялько).

article full image

У 12 номері Вісника Національної Академії наук України за 2014 рік опубліковано інтерв'ю з директором Центру академіком НАН України В.І. Ляльком.

28 жовтня 2014 року об 1100, на засіданні спеціалізованої вченої ради Центру відбувся прилюдний захист дисертації А.В. Соколовської на тему «Обґрунтування системних методів оцінки і прогнозу стану міських територій на основі дистанційних аерокосмічних досліджень (на прикладі міста Києва)» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

article-full-image

7 жовтня 2014 року у приміщенні КМДА відбулась нарада за участю представників КМДА, керівного складу НАН України, Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва.

Польові роботи у Шацькому національному природному парку.