Події

Повідомляємо, що Національною академією наук України оголошено конкурс на заміщення посади директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України».

Оголошення опубліковано на офіційному сайті НАН України 16 вересня 2021 року.

https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8175

Оголошення на сайті Центру:

УВАГА! Оголошено конкурс на заміщення посади директора Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України»

image001

Видавничим домом «Академперіодика» в серії «Біобібліографія вчених України» видано книгу «Вадим Іванович Лялько» про життєвий і творчий шлях видатного українського вченого:

image003

25 червня 2021 року до Дня молоді відбулось вручення премій та подяк Київського міського голови найкращим представникам молоді столиці за наукові й творчі досягнення та внесок у розвиток молодіжного руху міста.

image001

(Тези виступу академіка НАН України В.І. Лялька на Першому каналі українського радіо 09.05.2021 р. 18:35, програма «Економ варіант», ведучий Сергій Сулим - Завантажити)

image002

27 квітня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.03 при ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбувся, з використанням засобів відозв’язку, захист дисертаційної роботи
Апостолова Олександра Анатолійовича на здобуття наукового ступеню кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

Назва дисертаційної роботи: “ Вдосконалена методика лінеаментного аналізу для оцінки перспективності території на пошуки покладів вуглеводнів ”.

Вітаємо здобувача з цією подією!

image001

16 березня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.03 при ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбувся захист дисертаційної роботи
Романчук Інни Федорівни на здобуття наукового ступеню кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

image002

29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 31/2021 «Про відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський».
6 лютого відбувся відеоміст, під час якого Володимир Зеленський привітав учасників 25-ої експедиції.

Вітаємо всіх учасників експедиції і пишаємось, що в їх числі - науковий співробітник нашого Центру Ігор Артеменко. Привіт, Ігорю!

У 2020 році Науковий центр виконував 14 науково-дослідних робіт, створено дві технології та п’ять методичних і технологічних рекомендацій, які були впроваджені у реальний сектор економіки.

Зокрема, в 2019-2020 роках Науковим центром аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України в співробітництві з Beijing Institute of Space Mechanics and Electricity (BISME) (Пекінський інститут космічної механіки і електроніки – розробник запущеного у 2019 році місячного модуля Chang’e-4 Moon Exploration Mission) на замовлення китайської компанії China Talent and Technology Co. Ltd. було розроблено високоефективний метод підвищення просторової розрізненності супутникових зображень.

Метод був реалізований співробітниками Центру у вигляді програмного модуля підвищення просторової розрізненності послідовностей супутникових зображень і на даний час використовується при обробці знімків, що одержуються китайськими супутниковими системами дистанційного зондування Землі серії Gaofen. Про цю роботу вчених нашого Центру згадується в «Інтерв’ю з Президентом НАН України академіком А.Г. Загороднім», опублікованому у першому номері за 2021 рік «Вісника Національної академії наук України» (див.
http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7423)

.Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Порядку проведення державної атестації наукових установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540 та наказу Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008 «Деякі питання державної атестації наукових установ»

Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» протягом 2020 року проходила державну атестацію.
За результатами експертизи її віднесено до 1 класифікаційної (найвищої) групи.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 04.12.2020 № 1528 про результати державної атестації наукових установ

Додаток до наказуМіністерства освіти і науки Українивід 04.12.2020No 1528

Адміністрація вітає колектив Центру з отриманим результатом, дякує всім співробітникам за наполегливу працю і сподівається на подальші високі здобутки.

image004

16-24 вересня 2020 року відповідно до Договору між ТОВ «ЛАМОР ЮКРЕЙН» та ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України» відбулась комплексна геологічна експедиція наукових співробітників ЦАКДЗ з вивчення геоекологічних проблем території м. Борислав, що виникли в результаті дії природних та техногенних факторів в процесі довготривалої експлуатації Бориславського нафтогазового родовища. В польових умовах фахівцями Центру проведені заміри високоточними газотечешукачами та здійснено багатоспектральну зйомку проблемних територій міста з дронів.

image001

21 січня 2020 року відбувся прилюдний захист дисертації
Шевчука Руслана Миколайовича
«Методика супутникового моніторингу геоекологічного стану територій відкритого видобування корисних копалин (на прикладі Житомирського Полісся)» на здобуття наукового ступеню кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

image001

7-8 листопада 2019 року в місті Святогірськ Донецької області відбувся Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», присвячений цього року проблемним питанням та кращим практикам рекультивації полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів. У роботі форуму брав участь провідний науковий співробітник відділу енергомасообміну в геосистемах, доктор геологічних наук Азімов Олександр Тельманович.

29 березня 2018 року відбувся Круглий стіл «Проблеми збереження пам’яток в урбанізованому середовищі» (стіл № 2 «Буферні зони. Софійська площа»), присвячений збереженню Національного заповідника «Софія Київська», зокрема використанню простору Софійської площі.

image001

26 квітня 2018 року відбулись Загальні збори Національної академії наук України.

Колектив ЦАКДЗ ІГН НАН України щиро вітає директора Центру, доктора технічних наук, професора ПОПОВА Михайла Олексійовича з обранням його на сесії Загальних зборів НАН України 7 березня 2018 року членом-кореспондентом НАН України по спеціальності «Аерокосмічні дослідження Землі». Детальніше на сайті НАН України http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news/Pages/View.aspx?MessageID=3825

image001

30 січня 2018 року відбувся прилюдний захист дисертації Костюченка Юрія Васильовича “Комплексування даних супутникових спостережень і математичного моделювання в задачах оцінки геоекологічних ризиків і безпеки” на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

image001

24 жовтня 2017 року відбувся прилюдний захист дисертації Лубського Миколи Сергійовича «Методика підвищення інформативності інфрачервоного аерокосмічного знімання на основі субпіксельної обробки сигналів» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

У газеті «Дзеркало тижня» № 34 за 16 вересня 2017 року опублікована стаття Вадима Лялька і Михайла Попова «Досліджуючи Землю: перемоги і біди українського космосу»
Детальніше за посиланням: https://dt.ua/promyshliennost/doslidzhuyuchi-zemlyu-peremogi-y-bidi-ukrayinskogo-kosmosu-254220_.html

image001

4 липня 2017 року відбувся прилюдний захист дисертації Дугіна Станіслава Сергійовича на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

Результати науково-дослідної роботи "Визначення розвитку зсувних процесів в межах м. Києва в режимі моніторингу (з використанням матеріалів дистанційних зйомок)", яка виконувалась у 2016 році колективом науковців Центру викликали жвавий інтерес наукової спільноти Національної академії наук України та громадськості м. Києва. 17 січня 2017 року опубліковано статтю про результати, яку розміщено на сайті Національної Академії наук України та у Facebook.

image001

У 2016 році відділ аерокосмічних досліджень в геоекології Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України виконав науково-дослідну роботу «Визначення розвитку зсувних процесів у межах міста Києва в режимі моніторингу (з використаннм матеріалів дистанційних зйомок)». Ця робота виконувалась у рамках Договору про співробітництво виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Національної академії наук України на замовлення Департаменту житлово-комунальної інфраструктури.

image002

6 грудня 2016 року відбувся прилюдний захист дисертаційної роботи Альперт Софії Іоганівни на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук.

14 липня 2016 року в Укрінформі відбулась прес-конференція присвячена поновленню втілення в життя проекту 70-х років 20 століття Ташлицької ГАЕС.

image001

5 липня 2016 року у м. Олевськ (Житомирська область) відбулось засідання круглого столу «Відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину».

image003

10-17 квітня 2016 року заступник директора ЦАКДЗ з наукової роботи М.О. Попов та головний науковий співробітник Центру С.А. Станкевич знаходились у Королівстві Марокко на запрошення Університету Каді Айяд (м. Марракеш) та Національного агентства з розвитку зон оазисів ANDZOA (м. Уарзазат).

image001

26 квітня 2016 року відбулось засідання науково-учбового семінару, на якому була заслухана доповідь професора, доктора технічних наук, головного наукового співробітника Інституту проблем математичних машин і систем НАН України «Случайность и гиперслучайность» Горбаня Ігоря Ілліча.

image002

29 грудня 2015 року відбувся захист дисертації ПЄСТОВОЇ ІРИНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ.

greenhouse effect and climate changes in ukraine assessments and consequences

В грудні 2015 року побачила світ монографія «Парниковий ефект і зміни клімату в Україні – оцінки та наслідки», видана НВП «Видавництво “Наукова думка” НАН України». Авторський колектив – фахівці Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України, Українського гідрометеорологічного центру та НУ «Києво-Могилянська академія». Це актуальний внесок українських вчених в реалізацію рішень Паризького кліматичного форуму 2015 року.

image001

2 грудня 2015 року фахівці ЦАКДЗ виїздили для спостережень та вимірів на ділянку зсуву, який стався напередодні в Києві за адресою Червонозоряний 14.

image008

19 листопада 2015 року співробітниками ЦАКДЗ разом зі спеціалістами компанії DronUA та ДСНС України проводилися польові дослідження по визначенню температури поверхні палаючих торфовищ, що знаходяться на схід від с. Данівка Козелецького району Чернігівської області та виявленню осередків прихованого горіння торфу.

image002

17 листопада 2015 року відбувся захист дисертації ІГОРЯ ДМИТРОВИЧА СЕМКА.

10 листопада 2015 року (вівторок) о 14.00 у конференц-залі Інституту геологічних наук НАН України (м. Київ, вул. Гончара, 55-Б) буде проведено спільне засідання науково-учбового семінару Наукового Центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України і Київського відділення Українського мінералогічного товариства (УМТ). Буде заслухана доповідь д.г.-м.н. А.А. ВАЛЬТЕРА (Інститут прикладної фізики НАН України).

13 жовтня 2015 року відбулися захисти дисертацій Михайла Віталійовича Артюшенка та Ольги Володимирівни Томченко.

image004

4 вересня 2015 року співробітники відділу аерокосмічних досліджень в геоекології ЦАКДЗ прийняли участь у засіданні Круглого столу в місті Рівно на тему "Рекультивація територій, порушених внаслідок видобування бурштину", організатором якого виступила Всеукраїнська екологічна ліга (голова і відповідальний виконавець цієї події була Тимочко Тетяна Валентинівна).

Постановою Президії НАН України від 17.06.2015 р. № 168 "Про результати конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України у 2015 р." були затверджені переможці конкурсу проектів НДР молодих вчених НАН України.

article full image

15 червня 2015 року на науковому семінарі Центру зробив доповідь член-кореспондент НАН України доктор фізико-математичних наук директор Київського планетарію Клим Іванович Чурюмов на тему: «Місія Розетта до ядра комети Чурюмова-Герасименко: перші наукові результати».

the greenhouse effect and climate change in ukraine assessment and implications

Монографія «Парниковий ефект і зміни клімату в Україні – оцінки та наслідки». (Відп. ред. академік НАН України В.І. Лялько).

28 жовтня 2014 року об 1100, на засіданні спеціалізованої вченої ради Центру відбувся прилюдний захист дисертації А.В. Соколовської на тему «Обґрунтування системних методів оцінки і прогнозу стану міських територій на основі дистанційних аерокосмічних досліджень (на прикладі міста Києва)» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження.

article-full-image

7 жовтня 2014 року у приміщенні КМДА відбулась нарада за участю представників КМДА, керівного складу НАН України, Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва.