Зміст статті

Міжнародна науково-практична конференція в м.Єреван (Вірменія) та Середземноморська школа з нанофізики в м. Маракеш (Марокко)


Міжнародна науково-практична конференція в м.Єреван (Вірменія):

У період з 5 по 8 жовтня 2010 року в м. Єревані (Вірменія) відбулася міжнародна науково-практична конференція “Stimulus for human and social dynamics in the prevention of catastrophes”, яку було організовано Вірменською рятувальною службою при фінансовій підтримці програми “Science for Peace and Security” НАТО.

В роботі конференції взяло участь 36 науковців з 9 країн світу – Вірменії, Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Болгарії, Румунії, України, Грузії та Молдови.

Співробітниками ЦАКДЗ ІГН НАН України разом з колегами із зарубіжних університетів було подано доповідь “Satellite monitoring for desertification forecasting and prevention”, яку на конференції представив головний науковий співробітник С.А. Станкевич.

 доповідь  Станкевича С.А. обмін  думками учасники  конференції

 


Середземноморська школа з нанофізики в м. Маракеш (Марокко):

У період з 2 по 11 грудня 2010 року в м. Маракеш (Марокко) відбувалося Середземноморська школа з нанофізики (Mediterranean School on Nano-Physics), яку було організовано Міжнародним центром теоретичної фізики ім. Абдуса Салама (The Abdus Salam International Centre for Theoretical Physics), м. Трієст (Італія).

В роботі школи взяло участь 28 викладачів та 58 магістрів, аспірантів і молодих вчених з 13 країн світу – США, Франції, Італії, Великобританії, Росії, Індії, Марокко та інших. Україну представляв головний науковий співробітник ЦАКДЗ С.А. Станкевич, якого було запрошено прочитати лекцію “Physical principles of satellite remote sensing methods for desert monitoring”, яка дозволила учасникам ознайомитися з короткою історією, концепцією дистанційного зондування Землі, фізичними основами електромагнітного випромінювання та реєстрації супутникових зображень, технічними характеристиками і можливостями супутникових знімальних систем, обробкою цифрових супутникових зображень, фізичними моделями і основними практичними застосуваннями супутникового ДЗЗ, тенденціями та перспективами розвитку супутникових систем ДЗЗ.