У серпні 2022 року за ініціативою Інформаційного агентства "Новини України" при сприянні української компанії з розмінування TransImpex і Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України було започатковано проведення низки міжнародних веб-конференцій на тему «Залучення новітніх технологій та фінансування світових донорів для забезпечення повномасштабного розмінування України».

Мета медіа-заходу – висвітлення у публічній площині, українських й міжнародних засобах масової інформації критичних сучасних питань розмінування, ознайомлення з досвідом і новітніми розробками іноземних і українських фахівців в галузі розмінування, організація взаємодії профільних українських компаній, наукових установ з неурядовими організаціями та компаніями країн-партнерів щодо якомога скорішого розмінування території України.

Вже відбулось дві сесії веб-конференції (19 і 26 серпня), в яких взяли участь компанії TransImpex, Def-C (м. Київ), Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України, Національний екологічний центр України, компанії DraganFly (Канада), MAAVARIM GROUP (Ізраїль), Kray technology (Варшава) тощо.

На сесії веб-конференції 26.08.2022 р. член-кореспондентом НАН України Михайлом Поповим була представлена “Технологія автоматизованого виявлення мін з використанням багатоспектральної зйомки з безпілотних літальних апаратів”, розроблена вченими Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України в рамках Цільової науково-технічної програми оборонних досліджень НАН України. Учасниками веб-конференції було обговорено перспективу представленої розробки для використання у якості базової технологічної платформи для низки профільних українських компаній.