20-21 листопада 2019 року в місті Ченду (екомісто Тяньфу), столиці провінції Сичуань, відбулась третя конференція з питань Глобальної геоекологічної зйомки в ключових зонах чорноземів (BASGES). Конференція була організована Міжнародною Асоціацією Black Soil і Шеньянским геологорозвідувальних центром Китайської геологічної служби. У конференції взяли участь понад 80 експертів і вчених від Департаменту природних ресурсів Хейлунцзян, Китайського гірничо-технологічного університету, Технологічного університету Ченду, Університету Цзілінь, Пекінського університету, Нанкинского університету, Китайського університету геонаук, Пекінського інституту геології для ядерної промисловості, Глобального геохімічного еталона, Міжнародної федерації геонаук, Чеської геологічної служби, з Інституту геологічних наук Національної академії наук України, Монгольського геологорозвідувального центру та ін.

Від ЦАКДЗ ІГН НАН України приймав участь з доповіддю співробітник відділу аерокосмічних досліджень в геоекології Руслан Шевчук.

У ході конференції було детально обговорено розгортання роботи IGCP665 & BASGES в 2020 році, і були чітко визначені цілі і зміст роботи на наступний рік. При цьому одним з головних завдань у 2020 році було одноголосно визначено проведення комплексних досліджень та впровадження технології космос-повітря-земля у ключових критичних зонах чорноземів по всьому світу, що охоплюють дистанційне зондування, геохімічні та інші методи і засоби досліджень.

Деталі.