Протягом 2013-2014 років в Україні здійснювався міжнародний проект «Climate Forum East» (www.climateforumeast.org). Проект відбувався за підтримки Європейського Cоюзу (EU), Австрійського агентства з розвитку (ADA), Австрійського червоного хреста (ARC) та Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Загальну координацію проекту здійснювали представники Австрійського червоного хреста. Проект об'єднав дослідників з Арменії, Азербайджану, Грузії, Білорусії, України та Молдови над вивченням проблем зміни клімату на території цих країн, оцінки вразливості та розробленні рекомендаційних адаптаційних заходів до змін клімату.

8-9 жовтня 2014 року у Мінську (Республіка Білорусь) в готельному комплексі «Планета» відбувся фінальний з'їзд учасників міжнародного проекту «Climate Forum East», в якому країнами-учасниками проекту відбулося обговорення результатів участі у проекті. Фінальний регіональний двохденний з'їзд «Спільні дії країн Східного партнерства в адаптації до кліматичних змін» був організований Білоруською організацією Червоного хреста, та відбувався у форматі конференції із пленарними виступами, що супроводжувалися презентаціями та секційними роботами в групах.

Українським авторським колективом - O.Шевченко, О.Власюк, І.Ставчук, М.Ваколюк, О.Ільяш, А.Рожковою, було здійснено дослідження, результати якого ввійшли у публікацію "Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна" (http://climategroup.org.ua/wp-content/uploads/2014/07/ukraine_cc_vulnerability.pdf).