В період з 24 по 26 вересня 2012 року в м. Дрезден (Німеччина) відбулася Міжнародна конференція з управління заповідними територіями в умовах кліматичних змін (International Conference on Managing Protected Areas under Climate Change — IMPACT).

Конференцію було організовано Інститутом екології та регіонального розвитку ім. Лейбніца (Leibniz Institute of Ecological and Regional Development) під егідою проекту HABIT-CHANGE, який виконується за програмою Євросоюзу INTERREG IV B Central Europe programme.

В роботі конференції взяли участь 122 науковці з 20 країн Європи та світу, які зробили 43 пленарні та сесійні доповіді.

Ключовими питаннями, що обговорювалися на конференції, були оцінка впливу кліматичних змін на екологічну ситуацію, їх врахування в практиці управління заповідними територіями, моделювання можливих наслідків, моніторинг процесів, що відбуваються, юридичні аспекти та рекомендації з вжиття природоохоронних заходів.

Україну на конференції представляли 6 фахівців, в тому числі 4 співробітника ЦАКДЗ, які є співвиконавцями проекту HABIT-CHANGE. Доктором наук О.І. Сахацьким зроблено спільну доповідь “Результати застосування супутникових даних для оцінки екологічного стану в Шацькому біосферному заповіднику”.

Учасники конференції відвідали Національний парк “Богемська Швейцарія” та біосферний заповідник “Верхній Лаузіц”.