23 травня 2017 року відбулось урочисте засідання вченої ради Центру з нагоди 25-річного ювілею установи.
З короткою доповіддю виступив академік НАН України Вадим Іванович Лялько – ініціатор створення Центру і беззмінний його директор протягом майже 25 років. Сьогодні В.І. Лялько обіймає посаду Почесного директора Центру та продовжує здійснювати наукове керівництво стратегічними науково-методичними напрямами діяльності Центру.
Попов М.О., директор Центру, у своїй доповіді «Чвертьвіковий шлях розвитку Центру» зробив аналіз основних етапів становлення дистанційного зондування Землі в Україні і в Центрі, навів статистику за 25 років існування установи і накреслив перспективи розвитку.
Заступник академіка-секретаря Відділення наук про Землю НАН України член-кореспондент НАН України С.Б. Шехунова оголосила Указ Президента України П.Порошенка № 135/2017 від 18 травня 2017 року про нагородження академіка НАН України В.І. Лялька Орденом «За заслуги» II ступеня.
Колектив установи отримав вітання від Президента НАН України академіка НАН України Б.Є. Патона, а також Відділення наук про Землі НАН України. Академік НАН України В.І. Лялько, член-кореспондент НАН України О.Д. Федоровський, М.О. Попов, С.А. Станкевич, А.О. Козлова, Л.П. Ліщенко і О.В. Томченко отримали «Подяку НАН України». Т.А. Єфіменко, Г.М. Жолобак, Н.В. Пазинич, О.В. Седлерова, О.В. Титаренко, Д.Г. Ткачов, В.Є. Філіпович нагороджені «Грамотою Президії НАН України та ЦК Профспілки НАН України».
Від імені ГО «Спілка геологів України» були вручені «Срібні нагрудні знаки» О.Т. Азімову, А.Г. Мичаку, В.Є. Філіповичу.
Аерокосмічне товариство України нагородило відзнакою «Медаль М.К. Янгеля» співробітників Центру С.А. Станкевича і О.І. Архіпова, а також цінними подарунками – книгами.
Найкращі результати співробітників Центру були відзначені Грамотами та Подяками дирекції.
Перспективи наукових досліджень Центру сьогодні пов’язані зі створенням єдиної теорії дистанційного зондування Землі, в основу якої покладені сучасні уявлення наук про Землю, теорія енергомасообміну в геосистемах, досягнення теорії систем з удосконаленням моделей фізичних процесів, що відбуваються на суходолі та шельфі, в контексті досліджень нафтогазоперспективності територій, розробленням моделей, алгоритмів, програмного забезпечення та технологій комплексного геоінформаційного аналізу матеріалів аерокосмічних спостережень Землі і наземних даних, комплексний моніторинг засобами ДЗЗ, оцінка та прогнозування динаміки стану навколишнього середовища та ресурсної бази в умовах зростаючого антропогенного навантаження та кліматичних змін.