5 липня 2016 року у м. Олевськ (Житомирська область) відбулось засідання круглого столу «Відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину».

Захід відбувся в рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях».

Організатором круглого столу є Міжрегіональний центр наукових експертиз, атестації, сертифікації, паспортизації та кадрової політики.

Захід проводився за сприяння Олевської районної ради, Житомирської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, Поліського природного заповідника.
У засідання круглого столу взяли участь співробітники ЦАКДЗ відділу Аерокосмічних досліджень в геоекології: Філіпович В.Є. (зав.від.), Мичак А.Г. (с.н.с), Шевчук Р.М. (інженер).

З доповіддю „Використання космічних даних для оцінки збитків від нелегального видобутку бурштину в Житомирський області” виступив В.Є.Філіпович. На конкретних прикладах було показано переваги оперативного космічного картографування порушених земель і підрахунків мінімальних збитків, нанесених державі внаслідок нелегального видобутку бурштину. Після обговорення досягнута домовленість з головою Олевської районної ради В. М. Троцем про передачу для впровадження 3 цифрові карти (ГІС MapInfo) порушених земель Олевського району станом на серпень 2015 р. і квітень 2016 р. та про подальшу взаємовигідну співпрацю.

У процесі обговорення заслуханих доповідей, Мичаком А.Г. було запропоновано всі інформаційні матеріали, що отримані науковцями різних інститутів, підприємств і організацій звести у єдину ГІС і подальші проекти розвивати на її основі.

За підсумками круглого столу учасники дійшли згоди в тому, що питання відновлення територій, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину є надзвичайно важливим та актуальним, та висловили свою підтримку діючому в цьому напрямку проекту ПРООН/ГЕФ «Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях».

Подробиці на http://www.ecoleague.net/pres-tsentr-vel/novyny/2016-rik/cherven/item/1080-v-olevsku-budut-vidnovliuvaty-dilianku-porushenu-cherez-nelehalne-vydobuvannia-burshtynu