10-17 квітня 2016 року заступник директора ЦАКДЗ з наукової роботи М.О. Попов та головний науковий співробітник Центру С.А. Станкевич знаходились у Королівстві Марокко на запрошення Університету Каді Айяд (м. Марракеш) та Національного агентства з розвитку зон оазисів ANDZOA (м. Уарзазат).

Метою відрядження було обговорення можливостей та шляхів проведення спільних наукових досліджень змін пустельних екосистем під впливом змін клімату за допомогою дистанційних методів.

Відрядження було дуже насиченим: протягом 6-ти діб здійснено польові дослідження пустельних, долинних та оазисних екосистем на маршруті між населеними пунктами Марракеш – Уарзазат – Загора – Тінгір – Ерфуд – Мезуга – Ер Рашидія, складено ландшафтні описи, відібрано зразки ґрунтів і мінералів для лабораторних досліджень.

Під час візиту здійснено презентації попередніх наукових розробок ЦАКДЗ в галузі дистанційного спостереження Землі в інтересах геоекології, сільського господарства, пошуку корисних копалин, картування деградації земель та запустелювання, тощо. Відбулися плідні переговори з представниками університетів, керівництвом регіональних офісів з питань агроекології (ORMVA) та розвитку зон оазисів ANDZOA.

Марокканська сторона висловила зацікавленість в організації спільного мароккано-українського тематичного науково-прикладного проекту, а також в об’єднанні зусиль для одержання міжнародних наукових грантів. Також досягнуто домовленість щодо проведення у наступному році навчальних курсів з організації дистанційного моніторингу екосистем південно-східного Марокко для фахівців ORMVA та ANDZOA.