4 вересня 2015 року співробітники відділу аерокосмічних досліджень в геоекології ЦАКДЗ прийняли участь у засіданні Круглого столу в місті Рівно на тему "Рекультивація територій, порушених внаслідок видобування бурштину", організатором якого виступила Всеукраїнська екологічна ліга (голова і відповідальний виконавець цієї події була Тимочко Тетяна Валентинівна).

Учасники мали змогу відвідати місця несанкціонованого видобування бурштину та оглянути рекультивовані ділянки, що виконало ДП "Бурштин України" біля с. Клесів (Рівненська обл.). Основне засідання Круглого столу проходило у приміщенні Рівненської обладміністрації, де представники влади Рівненської, Житомирської та Волинської областей, громадські активісти та науковці обговорювали проблеми "бурштинової лихоманки", що завдає непоправної шкоди довкіллю, від якої вже багато років потерпає Полісся.

Зав. відділу АКГДЕ Центру к.геол.н. Філіпович В.Є. зробив доповідь на тему "Можливості супутникового моніторингу територій незаконного видобутку бурштину". Співробітники відділу (Філіпович В.Є., Ліщенко Л.П.) дали інтерв’ю телеканалам - Першому Національному та ZIK, в якому зазначили екологічні наслідки при хижацькому помповому способі видобутку бурштину, а саме: механічне порушення геологічного середовища, вирубка лісу, знищення кореневої системи дерев, деградація та знищення родючого шару ґрунтів, заболочування території, зміна рівня ґрунтових вод та балансу вологи, активізація еолових процесів.

До Резолюції круглого столу внесена пропозиція про залучення аерокосмічних методів досліджень при моніторингу порушених територій та дослідженні процесів опустелювання , що відбуваються на Поліссі.