23 лютого - 5 березня 2013 року в Інноваційному центрі наносупутникових технологій (INSTEC) Департаменту аеронавтики та астронавтики Університету Токіо була проведена нарада стосовно досвіду застосування супутникових даних для екологічного моніторингу територій забруднених радіонуклідами в зоні впливу аварій та ЧАЕС та АЕС Фукусіма-1.

Для участі в цій нараді були запрошені О.І. Сахацький, зав. лабораторії відділу енергомасообміну у геосистемах ЦАКДЗ ІГН НАН України, доктор геол. наук та С.А. Станкевич, головний науковий співробітник ЦАКДЗ ІГН НАН України, доктор технічних наук.

Під час наради О.І. Сахацьким, д.геол.н. була зроблена доповідь "Застосування мультиспектральних супутникових даних для екологічного моніторингу в межах Чорнобильської зони відчуження" ("Application of multispectral satellite data for ecological monitoring within Chernobyl disaster zone").

С.А. Станкевичем, головним науковим співробітником ЦАКДЗ ІГН НАН України, д.т.н. проведено лекцію на тему: "Перспективні методи обробки багато- та гіперспектральних супутникових зображень для спільного дистанційного моніторингу Фукусіми – Чорнобилю" ("Satellite Multi / Hyperspectral Imagery Advanced Processing for Fukushima – Chernobyl Remote Sensing Cooperation").

Протягом зустрічі були відвідані Інноваційний центр наносупутникових технологій (INSTEC) Департаменту аеронавтики та астронавтики Токійського університету та Дослідницький центр передової науки та технології Токійського університету, а також проведені переговори з організації спільних наукових досліджень в галузі супутникового екологічного моніторингу територій, постраждалих від аварій на Чорнобильській АЕС (Україна) та АЕС Фукусіма-1 (Японія).